League of Legends TeamFight Tactics Set 4

League of Legends TeamFight Tactics Set 4 (TFT SET 4)

TeamFight Tactics, League of Legends oyununun bir parçası olan ve toplam 8 oyuncu ile oynayabileceğiniz bir strateji oyunudur. Bu oyunda amaç rakiplerinizi birer birer yenerek oyunu birinci olarak tamamlamaktadır. Oyunun normal statüde oynayabileceğiniz gibi LOL içerisinde yer alan dereceli sistemde de oynayabilirsiniz. Dereceli sistemde rank kasabilmeniz için her oyunda 8 kişilik grup içinde ilk 4 sırada yer almalısınız. Oyunu bitirme durumunuza göre LP kasarak rank kasabilirsiniz.

TeamFight Tactics geçtiğimiz günlerde oyunda geniş bir güncelleme yaparak TFT SET 4 yamasını getirdi ve oyunu baştan aşağı değiştirdi. Oyunda yer alan karakterlerden oluşturulan komplara, hatta eşyalarda bile değişiklikler yaptı.

TeamFihgt Tactics Set 4

Tft Set 4 güncellemesinde karakterler 1 altın ile 5 altın arasında değişmektedir. Seviyeniz ilerledikçe bu altınlara sahip karakterlerin karşınıza çıkma ihtimalleri değişmektedir. 1 ve 2 paralık karakterler oyunun erken evrelerinde daha çok karşınıza çıkarken pahallı unitler ilerleyen süreçlerde karşınıza çıkmaktadır.

TeamFight Tactics yeni güncellemesinde yeni gelen bir özellik de seçkin karakterleridir. Seçkin karakterleri satın aldığınızda bu karakterler 2 yıldız seviyesinde ve kompozisyonda 2 karakter şeklinde takımınıza dâhil olur. Örneğin seçkin bir düellocu Yasuo aldığınız takdirde bu karakter ikinci seviyede ve 2 düellocu şeklinde tek bir karakter olarak takımınıza gelir. Oyunun sonuna kadar sadece bir seçkin karaktere sahip olabilirsiniz. Bu karakteri bir sefer aldığınızda karşınıza bir daha seçkin karakter gelmez. Ancak bu karakteri satarsanız başka seçkin karakterle karşılaşabilirsiniz.

1 Altın Değerindeki Karakterler

TeamFihgt Tactics oyununda bir altınlık karakterlerin gelme şansı gittikçe düşmektedir. Bir altın değerindeki karakterlerin seviyelere göre size gelme şansı şu şekildedir. Birinci ve ikinci seviyede 1 altınlık karakterler %100, üçüncü Seviyede %75, dürdüncü seviyede %55’tir. Beşinci seviyede %45, altıncı seviyede %30, yedinci seviyede %19,  sekizinci seviyede %14 ve dokuzuncu seviyede %10 ihtimalle karşınıza çıkar.

2 Altın Değerindeki Karakterler

TFT set 4 oyununda 1 ve 2 seviyelerde 2 altınlık karakterlerin gelme şansı çok düşüktür.  2 altın değerindeki karakterlerin seviyelere göre gelme yüzdeleri şu şekildedir. Üçüncü seviyede %25, dördüncü ve beşinci seviyede %30, altıncı ve yedinci seviyede %35, sekizinci seviyede %20 ve dokuzuncu seviyede %15 ihtimalle çıkarlar.

3 Altın Değerindeki Karakterler

Üç altın değerindeki karakterlerin ilk 3 seviyede karşınıza çıkma ihtimali %0’dır. Dördüncü seviyede %15, beşinci seviyede %20, altıncı seviyede %25, yedinci seviyede %30, sekizinci seviyede %35, dokuzuncu seviyede %30 ihtimalle çıkarlar.

4 Altın Değerindeki Karakterler

Dört altın değerindeki karakterlerin dördüncü seviyeye kadar karşınıza çıkma ihtimali %0’dır. Beşinci seviyede %5, altıncı seviyede %10, yedinci seviyede %15, sekizinci seviyede %25, dokuzuncu seviyede %30 ihtimalle çıkarlar.

5 Altın Değerindeki Karakterler

Beş altın değerindeki karakterler altıncı seviyeye kadar karşınıza çıkma ihtimalleri çok düşüktür. Yedinci seviyede %1, sekizinci seviyede %6 ve dokuzuncu seviyede %15 ihtimalle karşınıza çıkabilirler.

TeamFihgt Tactics Set 4 Comps

TeamFihgt Tactics Set 4 Copms, önceki güncellemelerden tamamen farklı bir şekilde karşınıza çıkmaktadır. Compların özellikleri ve karakterlerin yer aldıkları kompozisyonlar tamamen değişti bizde sizlerin için bu kompozisyonların özellikleri hakkındaki bilgileri derledik.

Çağırıcı

Çağrıcı kompozisyonu, takımınızın canı %50’nin altına indiğinde ek karakter olarak Galio çağrılır. Galio rakiplerin en kalabalık olduğu alana atlayarak rakipleri hava uçurarak zarar verir. 3 çağırıcı karakterine sahipseniz TiranGalio, 6 karaktere sahipseniz İblis Lordu Galio ve 9 karaktere sahipseniz Yüce Hâkim Galio’yu çağırırsınız.

Ulvi

Ulvi Comps, altı kez saldırı yapan ya da canının %50’sini kaybeden karakterler çatışmanın sonuna kadar %25 değerinde az hasar alırlar ve aynı oranda daha çok hasar verirler. İki ulvi karakteri %20, 4 karakter %40, 6 karakter %65, 8 karakter %100 Bonus Gerçek Hasar verir.

Alacakaranlık

Takımınızda yer alan alacakaranlık karakterleri takımınızdaki tüm karakterlerin yeteneklerinin gücü artırır. İki alacakaranlık karakteri %20 yetenek gücü verir. 4 alacakaranlık karakteri %60 yetenek gücü kazanırken, takımdaki diğer karakterler %20 yetenek gücü kazanır. 6 alacakaranlık karakteri %150 yetenek gücü kazanırken diğer karakterler %50 yetenek gücü kazanırlar.

Kadim Orman

Takımda yer alan tüm kadim orman karakterleri en fazla 5 sefer büyüyerek ilave yetenekler kazanırlar. 3 kadim orman karakteri 20 zırh ve büyü direnci, 5 saldırı ve yetenek gücü kazanırlar. 6 kadim orman karakteri 35 zırh ve büyü direnci, 10 saldırı ve yetenek gücü kazanırlar. 9 kadim orman karakteri 60 zırh ve büyü direnci, 25 saldırı ve yetenek gücü kazanırlar.

Aydın

Aydın karakterleri kendileri için daha fazla mana kazanırlar. 2 karakter %40, 4 karakter %70, 6 karakter %100 mana kazanır.

Sürgün

Sürgün karakterler çatışma başladığı zaman yanında hiç takım arkadaşı olmazsa ek yetenekler kazanırlar. 1 sürgün karakteri azami canının %50’si değerinde kalkan kazanırken 2 sürgün karakteri %100 kalkan ve çan çalma kazanır.

Ganimetçi

Ganimetçi kompozisyonunda 3 karaktere sahip olmanız gerekir. Bu kompozisyonda her el kazandığınızda ayriyeten altın kazanırsınız. El kaybettiğinizde ve 3 elden fazla yaptığınız bir kayıp sonucunda kazanacağınız ilk el sonrasında altın, item ve karakter çıkma şansı olan hediyeler verir.

Ay Işığı

Ay ışığı kompozisyonundaki 3 karakterden en düşük seviyeye sahip olan bir karakter seçilerek bu karakterin seviyesi bir artırılır. Tüm karakterler aynı seviyede ise itemi fazla olan karakterin seviyesi bir artırılır.

Ninja

Ninja karakterler ilave saldırı gücü ve yetenek kazanırlar. Ninja özelliğini kullanabilmeniz için ya 1 tane Ninja karakteri kullanacaksınız ya da 4 tane. 2 ya da 3 karakter kullanırsanız özellik ortadan kalkar.

Ruh

Bir ruh yeteneği ilk sefer kullanılışında tüm takım arkadaşlarının bu yeteneğin mana bedeli ile eşdeğerin mana kazanmalarına neden olur. 2 karakter %35, 4 karakter %90 mana kazandırır.

Patron

Tft Set 4 oyununda sadece bir karakterde patron özelliği vardır. Patron canı %40’ın altına indiğinde bir kenara çekilerek mekik çekmeye başlar bu sayede canını geri doldurur ve saldırı hızı kazanır. Canını doldurduğunda gaza gelmiş bir şekilde çatışmaya devam eder.

Cefakâr

Oyunda yer alan cefakâr karakteri 3 çatışma sonucunda kendine has özellikler elde ederek bir dönüşüm gerçekleştirir.

Düellocu

Düellocular en fazla 7 sefer saldırı hızı biriktirebilirler. 2 karakter %10, 4 karakter %20, 6 karakter %60 saldırı hızı biriktirebili

Avcı

Avcı karakterler rakip takımda en az cana sahip olan karaktere saldırarak ek ilave hasar verirler. 2 karakter %100, 3 karakter %150, 4 karakter %200, 5 karakter %250 bonus hasar verirler.

 

Muhafız

Muhafız karakterler savaş başladığında hem kendilerine hem de yakındaki takım arkadaşlarına kalkan verirler. 2 karakter 125, 4 karakter 175, 6 karakter 250 kalkan verir.

 

Büyücü

Büyücü karakterler özel yeteneklerini iki defa kullanırlar. 3 karakter %70, 6 karakter %100, 9 karakter %150 yetenek gücü ile iki sefer yetenek kullanırlar.

 

Mistik

Mistik karakterler tüm takım arkadaşlarına büyü direnci sağlarlar. 2 karakter 40 büyü direnci verirken 4 karakter 100 büyü direnci verir.

 

Gölge

Gölge şampiyonlar çatışmanın başında rakiplerin arkasına ışınlanırlar. Bu şampiyonlar 3 saniyede bir gizlenerek yeni saldırı yaparlar ve ilave hasar verirler. 2 karakter 100 büyü hasarı, 4 karakter 200 büyü hasarı verir.

Keskin Nişancı

Keskin nişancıların saldırı ve yetenekleri rakip takımdaki yakın karakterlere sekerek hasar verir.

Öncü

Öncüler çatışma başında ilave zırh özelliği kazanırlar. 2 karakter 100 zırh, 4 karakter 200 zırh ve 6 karakter 500 zırh kazanır.

 

Cengâver

3 cengâver 200 Can ve 20 yetenek gücü kazanır, 6 cengâver 400 can ve 40 yetenek gücü kazanır, 9 cengâver 700 can ve 70 yetenek gücü kazanır.

 

Üstat

Üstat karakterleri savaş başladığı anda çatışmanın hızını yavaşlatarak rakiplerin saldırı hızını %50 azaltır. 2 üstat 2 saniye, 3 üstat 5 saniye ve 4 üstat 8 saniye boyunca rakiplerinin saldırı hızını düşürür.

 

Suikastçı

Suikastçı karakterlerin çatışmanın başında rakiplerin arkasına sıçrayarak saldırı yaparlar. 2 suikastçı %10 kritik vuruş ihtimali ve %10 kritik vuruş hasarı kazanırken 4 suikastçıda bu oranlar %25 e çıkar. 6 suikastçı da ise %40’a çıkar.

 

Dövüşçü

Dövüşçü karakterler azami can kazanırlar. 2 karakter 400, 4 karakter 700 ve 6 karakter 900 can kazanır.

 

Göz Alıcı

Göz alıcı karakterlerini sahipseniz rakip karakterlerin birkaç saniye boyunca saldırı gücünü %50 azaltırsınız. 2 karakter 5 saniye, 4 karakter 10 saniye boyunca azaltır.

Güvenli ve Şifrelenmiş Alışveriş
7/24 Hızlı Teslimat
100% Müşteri Memnuniyeti