epin satışı, pubg uc satışı, pubg id yükleme, pvp serverlar, pvp server epin, valorant rp , riot point, knight cash satışları

lol rp, valorant vp, pubg id yükleme, pubg uc, pubg mobile uc, pubg uc satın al

PUBG Mobil: Joystick ve İpuçları için En İyi Ayar Kılavuzu

PUBG Mobil: Joystick ve İpuçları için En İyi Ayar Kılavuzu

Çevrimiçi oyunlar genellikle çevrimiçi oyuncular arasında zorlu bir rekabete sahiptir. Böyle bir çevrimiçi çok oyunculu oyun PUBG Mobile'dır. Oyuncular, oyunun avantajlarını, dezavantajlarını ve çeşitli kapsamını biliyor olabilirler. Bazıları Youtube'da rehberler yapıyor, bazıları oyunlarını yayınlıyor, bazıları blog yazıyor ve bazıları Esports dernekleriyle çalışıyor. PUBG ve benzeri oyunlar, günümüz oyuncularını bile tatmin etmeyen diğer çevrimdışı atış oyunları gibi değildir. Bu nedenle, PUBG gibi bu oyunlar, oyuncuların bir zamanlar sıradan insanlar için zor olan sektöre girmelerinin yollarını yaptıkları için oyun endüstrisine daha az katkıda bulunmuyor. Bu nedenle, PUBG mobil oyuncularının ekranlarındaki hareket kontrolü veya joystick hakkında daha iyi bilgi edinmek için bu kılavuzu okumaya devam edin!

 

 

PUBG Mobile için Joystick Kılavuzu

Birçok oyuncu, uzun süre oynadıktan sonra bile joystick'i ve bu bilgiyi oyunu geliştirmek için nasıl kullanacaklarını bilmiyor. Makalemizde daha ayrıntılı olarak ele alınan bazı efsaneler de var ve ister profesyonel ister yeni başlayan bir oyuncu olsun, birçok oyuncunun karşılaştığı çok önemli bazı konular hakkında bazı ipuçları yer alıyor. Ayrıca, popüler oyunun en önemli kontrolü olan PUBG hakkında biraz bilgi, oyun oynarken çok yardımcı olabilir. Ayrıca, oyun veya başka bir alan olsun, herhangi bir alanda herhangi bir şeyi geliştirmek için pratik yapmak şarttır.

 

 

1. Joystick'in Konumu

Burada oyuncular joystick'in konumunu biliyor olabilirler. Birçok oyuncu bu bölümü daha iyi bilmiyor ve sprint ve joystick kontrollerinin mükemmel konumu konusunda kafaları karışıyor. Oyunun ayarlarının kontroller bölümünde hem klasik hem de arena ayarlarının olduğu üç sütun var. Bu sütunlar oyunun kontrolleri ile ilgili farklı özelliklere sahiptir. Genel olarak, oyuncular üçüncü sütunu oyun için en zor olanı olarak görürler.

 

 

2. Kontrol Ayarlarında 1. Yuva

Bu yuvada ekran ikiye bölünmüştür. Sol yarı karakteri hareket ettirmek için ve sağ yarının tamamı kamerayı veya karakterin yönlerini hareket ettirmek içindir. Bu bilgi çok az oyuncu tarafından biliniyor, çünkü buna dikkat etmiyorlar. Bu, bir oyuncunun parmaklarını ekranın sol tarafında herhangi bir yere hareket ettirebileceği anlamına gelir, bununla karakter hareket eder.

Ayrıca, bu yuvadaki ateş düğmesi sabit kalır, yani bir oyuncu ateş düğmesini ekranın herhangi bir yerinde ayarladıysa, aynı parmakla ateş ederken oyuncunun parmakları yanlışlıkla hareket ettiğinde ateş düğmesi hareket etmeyecektir.

 

 

3. Kontrol Ayarlarında 2. Yuva

Bu yuva, ateşleme düğmesiyle ilgilidir. Karakterin hareketi ilk yuva ile aynıdır. Ekranın sol yarısı karakterin hareketi içindir, joystick'in her iki yuvasının da bir önemi yoktur, ancak oyuncular sadece joystick ile görünen sprint kontrolü nedeniyle bunu tutar. Bu nedenle, ikinci yuvada, bir oyuncu parmağını ekranda başka bir yere sürüklediyse, ateşleme düğmesi de hareket eder. Bu, oyunun bazı anlarında can sıkıcı olabilir. Bu nedenle oyuncular, ateş butonunun hareketini içeren bu ayarı tercih etmemektedir.

 

 

4. Kontrol Ayarlarında 3. Yuva

3. yuva genel Çinli olarak oyuncular arasında oldukça popüler. Bu yuvada telefonun tüm ekranı karakter için yön değiştirici görevi görür veya tüm ekranın kameranın hareketi için çalıştığını söyleyebilirsiniz. Ayrıca, bu yuvadaki joystick, bu ayarda sabitlendiği için çok önemli bir rol oynamaktadır.

Bu nedenle, 3. sütunda joystick'in boyutunu daha büyük tutmanız önerilir, çünkü bir oyuncunun parmağı joystick'ten uzaklaşırsa, kamera karakter yerine döner ve dövüşürken bir gaf ile sonuçlanabilir. Bu nedenle, bu sütundaki joystick'in boyutu çok büyük olmalıdır. Üstelik Çinliler hariç, oyuncuların çoğu üçüncü yuvayı tercih etmiyor, çünkü 1. yuvadan biraz daha zor.

 

 

5. Joystick'in Boyutu Ne Olmalıdır?

Oyuncunun yukarıda belirtilen ayarların ilk yuvasını kullanması durumunda boyutun önemi yoktur. Nedeni çok basit: Ekranın sol yarısının tamamı karakteri hareket ettirir, böylece oyuncu parmaklarını sol tarafta herhangi bir yere sürükleyebilir. Ayrıca karakteri sürüklemek için joystick'in her iki boyutunda da aynı çaba gereklidir. Bu nedenle joystick'in boyutu hakkında bir temel yoktur.

Şimdi, birçok e-spor oyuncusu joystick'in boyutunu küçük tuttuğundan, daha küçük boyutlu bir joystick'in karakterin daha doğru hareket etmesini sağladığına dair bir efsane vardır, ancak bu doğru değildir. Bir oyuncu daha net bir ekran istiyorsa küçük tutabilir, ancak oyuncunun hareketinin iyileşeceğini düşünüyorsa bu yanlıştır. Bir oyuncunun çeşitli matkaplar yardımıyla hareketlerini geliştirmesi gerekir, ancak bu durumda joystick çalışmayacaktır.

 

 

 

Menü