Steam Yaz İndirimleri Başladı

Steam Yaz İndirimleri Başladı

Bilinen üzere steam oyuncular için vazgeçilmez bir dijital markettir. İçinde oyunların dışında birçok uygulama ve program da bulunmakta. Valve senede 4 kez ürünlerde büyük indirimler yapmaktadır. Bu indirimler genel olarak “Kış indirimi, İlk bahar indirimi, Yaz indirimi, Son bahar veya Yıl başı indirimi” olarak adlandırılmakta. Steam’ın yaptığı indirimler, orijinal oyun almak isteyen oyuncular için büyük fırsatlar sunarken yine insanların orijinal oyun tercih etmesi bilindiği gibi korsan oyunlarda online kısmının aktif olmamasıdır. Bunun yanında ülkelerin alım gücüne göre fiyat belirleyen Steam, bu konuda da oyuncuları kendine çekmekte.

Steamın belirlediği fiyatlar hakkında bilgi:

Steam, bahsedildiği gibi ülkelerin alım gücüne göre fiyat belirlemekte. Bunu da ülkelerde temsilcilik açarak yapmaktadır. Oyun şirketleri bir oyun çıkarırken ülkelerde yayınlanmadan önce o ülkenin temsilcileri tarafından öneri fiyatlar alırlar ve daha sonra oyunlarını yayınlamaya başlarlar. Türkiye'de bilindiği gibi dolar kurunun yüksek olmasından dolayı en ucuz oyunun bile oyuncuların cebini yakacağı düşünülürse kimsenin oyun almayacağı açık bir durumdur. Bundan dolayı steam, Türkiye'de dolar kurunu 2 TL ye sabitleyerek oyunları sunmayı tercih etmekte. Yani hiç oyun satmamaktansa ucuza oyun satmak daha karlı bir iş olacaktır.

Steam yaz indirimleri başlangıç ve bitiş tarihi:

Steam, oyunları indirime sokarken genel olarak günlerde değişiklik olsa da senenin aynı aylarında bu indirimler başlamaktadır. 2020 yaz indirimi ise Haziran 25 tarihinde 19.55 saatinde başlayarak 9 Temmuz 20.00 saatinde sona erecektir.

Yaz indirimlerinde yapılan büyük indirimler:

Borderlands 3: Birçok insanın beğenisini alan ve bunun yanında “Game Of The Year” ödülünü de kazanmış bir yapım olan Borderlands, 3. oyununu 300 TL ye piyasaya sürmüştür. Şu an Steam’da bu fiyat 150 TL olarak indirime girdi.

Dirt Collection: Ralli severlerin gönlünü kazanmış bir yapım olan Dirt serisi, şu an bütün oyunlarını tek bir paket haline getirerek 29 TL gibi cazip bir fiyata sunmaktadır.

Far Cry: Açık dünya ve Fps öğelerini barındıran Far Cry serisinin son 3 oyunu da yaz indirimlerinde kendini göstermektedir. Genel olarak 150 TL üstü fiyat bandı bulunan bu oyunlar 50 TL ye kadar düşmüş durumda.

Need For Speed: Piyasadaki sokak yarışı oyunlarının temelini atan bu oyun serisinin bütün oyunları şuan indirimde. NFS’nin yapımcıları bu oyunları tek bir pakette toplayarak 500 TL'den 200 TL gibi bir fiyata düşürerek oyunculara sunmakta.

Elder Scrolls: Skyrim gibi bir baş yapıtı bulunan oyun serisinin tüm oyunları ve online sürümü indirimde bulunmaktadır. 150 TL fiyat bandından 50 TL civarlarında satışa sunulmakta.

RainBow Six Siege: Özel tim tutkunlarının aşığı olduğu online temelli FPS oyunu şu an 100 TL’den 40 TL ye oyunculara sunulmaktadır.

-Bu oyunların dışında GTA 5, Half Life serisi, Bioshock serisi, Metal Gear serisi, Sherlock Holmes serisi, Assasins Creed serisi, Witcher serisi, Resident Evil serisi, Mortal Combat serisi, Battle Field serisi, Dishonored serisi, Max Payne serisi ve Final Fantasy serisi gibi büyük yapımlar da indirimde bulunmaktadır.

 

Güvenli ve Şifrelenmiş Alışveriş
7/24 Hızlı Teslimat
100% Müşteri Memnuniyeti