Sonunda Duyuruldu: Far Cry 6 Çıkış Tarihi

Far Cry 6’nın oldukça heyecanlı ve bir o kadar da ilgi çekici bir fragman ileçıkış tarihi duyuruldu.

İşleyeceği konu ve bilgiye de yapılan duyuruda yer verildi.

Geçtiğimiz dönemlerde fragmanı ile birliktebirçok detayı da sızdırılan Far Cry 6, sonunda resmi bir duyuru ile çıkış tarihinin haberini verdi. En dikkat çeken yapımlar arasında yer alan Far Cry 6 için yayınlanan bir fragmanda birçok bilgiye de yer verildi. Oyun serisinde yer alan ve ikonlaşan kötü karakterlerin arasına yenisi eklenecek ve birçoğumuza bu karakterler hiç de yabancı gelmeyecek.

 

İçindekiler:

  • Far Cry 6’nın İçeriği
  • Far Cry 6’nın Yer Alacağı Platformlar
  • Far Cry 6’nın Fiyatı

 

Far Cry 6’nın İçeriği

Geliştiriciliğini UbisoftTotonto’nun üstlendiği Far Cry 6; tropikal bir ada ülkesi olan Yara’da başlayan gerilla devrimini konu edinecek. Bu tropikaladayı demir yumrukla yöneten Başkan AntonCastillo, önceki dönemlerde vatandaşlarını refah bir hayata kavuşturacağının sözünü vermesine rağmen geçen zaman içerisinde yozlaşarak halkın düşmanı olur.Castillo bununla yetinmez, diğer yandan oğlu Diego’yu da kendinden sonraki dönem için hazırlamaktadır.Oyunculara düşecek görev ise kahramanımız DaniRojas ile birlikte bu zalim diktatörlüğe bir son vermek olacak.

 

Far Cry 6’nın kötü adamı ve diktatörü olanAntonCastillo’ya; BreakingBad ve TheMandalorian gibi ünlü dizilerden de tanıyacağınızGiancarloEspositohayat verecek. Castillo’nun oğlu Diego’yu ise Pixar yapımı Coco’daMiguel’i seslendiren AnthonyGonzalezcanlandıracak.

Oyunun ana karakteri olan ve diktatörlüğe birlikte dur diyeceğimizDaniRojas’ıise ister kadın ister erkek olarak seçebileceğiz. Erkek olarak seçtiğimiz karakterimize Sean Rey, kadın olarak seçtiğimiz karakterimize ise Nisa Gündüz hayat verecek.

Nisa Gündüz’ün Türk olup olmadığını araştırdığımızda bunun kesin sonucuna varamıyoruz. Nisa Gündüz’ün daha önce DesignatedSurvivor ve GoodWitch gibi yapımlarda da yer aldığını söyleyelim.

 

Far Cry 6’da göreceğimiz ve oyuna emek veren tanınmış isimler, saydıklarımızla sınırlı değil. Açılış sinematiğinde,Westworld, TheCrown ve True Detective gibi yapımların da açılış sinematiğini hazırlamış ve iki Prime Time Emmy ödüllü PatrickClairimzası yer alıyor.

Bununla birlikte, oyunda yer alan müzikleri,Narcos’u da bestelemiş olan Brezilyalı PedroBrofman hazırlıyor. Hollywood tecrübesini oyunlarında da göstermek isteyen ve bundan oldukça keyif alanUbisoft, tekrar bu yoldan devam ediyor.

 

Far Cry 6’nın Yer Alacağı Platformlar

Far Cry 6, 18 Şubat 2021’de PS5, PlayStation4, Xbox Series X, Xbox One ve PC platformlarında sevenleriyle buluşacak.

 

Far Cry 6’nın Fiyatı

PC için ön siparişe sunulan oyunun standart sürüm fiyatı 269 TL olarak belirlendi

Gold Edition sürümü 449 TL ve Ultimate Edition sürümü ise 495 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Güvenli ve Şifrelenmiş Alışveriş
7/24 Hızlı Teslimat
100% Müşteri Memnuniyeti