Sabotaj Yeni Nesil FPS Oyunu

Sabotaj Oyunu

Sabotaj oyun severleri ekrana kilitleyen bir başka oyun olarak karşımıza çıktı. Tamamen Türkiye haritasından esinlenerek yapılan sabotaj oyununda toplamda 9 farklı harita bulunuyor. Türkiye’nin çeşitli bölgelerini temsil eden bu 9 harita tamamen gerçek mekanlarda esinlenerek kurgulanmıştır. Farklı boyutlara ve oynanış özelliklerine sahip olan bu haritaları; Galata, Peri bacaları, Liman, Ofis, Hangar, Petrol platformu, Agora, Kervansaray, Fort Boyard olarak sayabiliriz.

18 Temmuz 2020 tarihi içerisinde kapıları oyun severlere açan Sabotaj, toplamda 35 kişilik bir yerli ekip ile 2016 yılından beri oyunu geliştirmek için uğraş vermektedirler. Sabotaj sıfırdan başlanarak toplamda Unreal Engine 4 oyun motoru kapsamında geliştirildi. Oyunun baştan sona geliştirilmesini Hes Games  üstlenirken, oyunun yayıncılığını ise tamamen yeni ve yerli bir firma olan Typer Games üstlendi. Oyunun geliştirme süreci tamamlandıktan sonra Türk oyuncuların yoğun bir ilgisi ile karşılaşan Sabotaj oyununu oynamak ve kazanmak için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Diğer oyunlar üzerinden alışık olunmuş  oyun geliştiricileri ile iletişim kurma sorununu sabotaj oyununda çok basit ve pratik bir şekilde halledebiliyorsunuz. Oyun için oluşturulmuş Discord sunucusuna bağlandığınız zaman hem oyunun geliştirici ekibiyle hem de topluluk yöneticisi ile tamamen sıcak bir sohbette kendinizi bulabiliyorsunuz. Oyunun yapımcıları arasında ise Mutlu Arıcı, Enes Yıldırım ve Burak Altun isimleri yer alıyor.

 

Oyunun Hikayesi Nedir?

Oyunun içersinde iki farklı karakter yapılanması var diyebiliriz. Bir ekip uluslararası ajanlardan oluşan Tactic Organizasyon’u iken diğer ekip ise Türk askerlerden oluşan bir grup. Oyunda uluslararası ajanların yapmış olduğu terörist eylemi Türk askerler engellemeye ve bastırmaya çalışıyor. Buradaki uluslararası ajanlar genellikle Avrupa kökenli bireylerden esinlenerek yapılmış karakterlerden oluşuyor. Oyuncular dilerse oyun içinde kazanmış oldukları paralar İle silahlarına yeni desen eklenti ve anahtarlık alabiliyorlar.

 

Sabotaj’da 35.000 Tl Ödülden oluşan Lig Başlıyor!

Toplamda 24 takımın kıran kırana  mücadele vererek kazanmak için çabalayacağı Lig sonunda başlıyor. Toplamda 35.000 TL nakit ödül verecek sabotaj, oyuncuları bu maç için heyecanlandırdı. Toplamda 24 takımın slotlu  öncelik olarak destek veren espor kulüplerinin olacak. İlk karşılaşması 6 Şubat‘ta başlayacak olan bu Ligin toplam üç ay süreceği söyleniyor. 24 takım kıyasıya bir mücadele verip ilk 8 takım arasına girmeye çalışacak, ödüllere ulaşmak için farklı stratejiler geliştirecekler. Final Karşılaşmasının canlı olarak yayınlanacak Sabotaj Liginin finalini izlemeyi kesinlikle unutmayın! Heyecan dorukta bakalım kim kazanacak..

 

Secure and Encrypted Shopping
7/24 Fast Delivery
100% Customer Satisfaction