PUBG Mobile vs PUBG Mobile Lite: Grafikler, Gereksinimler, APK dosya Boyutu ve Daha fazlası için Karşılaştırma

PUBG Mobile vs PUBG Mobile Lite: Grafikler, Gereksinimler, APK dosya Boyutu ve Daha fazlası için Karşılaştırma

PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite, en iyi bilinen battle royale oyunlarından ikisi haline geldi. Oyunlar çılgınca başarılı oldu ve Krafton Inc.'i yeni zirvelere taşıdı.

Her iki oyun da Garena Free Fire ve COD Mobile gibi diğer battle royale oyunlarına göre iyi performans gösteriyor.

Her iki oyunun da aynı geliştiricilere ait olması nedeniyle önemli benzerliklerin olması bekleniyor. Bununla birlikte, bu makalede ortaya çıkacak olan büyük farklılıklar da yer alıyor.

 

 

PUBG Mobile: PUBG Mobile Lite'ın Muadilinden Farkı Nedir?

 

1. APK Dosya Boyutu

İki oyun başlığı arasındaki ilk önemli fark, APK dosya boyutuyla ilgilidir. Son küresel v1.6 güncellemesini takiben, PUBG Mobile'ın APK dosya boyutu yaklaşık 1,1 GB'dir.

PUBG Mobile Lite ise daha az güçlü donanıma sahip olanlara Battle Royale deneyimi sunar. Lite sürümünün APK dosya boyutu 670 MB civarındadır.

 

 

2. Sistem Gereksinimleri

APK dosya boyutu, sistem gereksinimlerine göre iki başlığın birbirinden nasıl farklı olacağını anlamanın mükemmel bir yoludur.

PUBG Mobile'ın daha yüksek sürüm olması, minimum 2 GB RAM ve Android 5.1.1 veya üstü gerektirir.

PUBG Mobile Lite, 1 GB RAM'e sahip ve Android 4.1.1 veya üzeri cihazlarla uyumludur.

 

 

3) Grafik

PUBG Mobile, oyunculara sunduğu gerçekçi grafikler sayesinde adından söz ettiriyor. Başlık, buna göre ayarlanabilen çeşitli grafik seçeneklerine sahiptir.

PUBG Mobile Lite, düşük kaliteli cihazlara hizmet vermeye adamıştır. Bu nedenle oyun, oyuncuların ayarlaması için kısıtlı grafik seçeneklerine sahiptir. PUBG Mobile Lite, mükemmel bir grafik çıktı sunsa da muadili tarafından sağlanan seçeneklerden hala daha düşüktür.

PUBG Mobile kullanıcıları, UltraHD'de oyun deneyimi yaşamak için ayarlarını bile değiştirebilir. Lite sürümü için elde edilebilecek maksimum grafik ayarı HDR'dir.

Secure and Encrypted Shopping
7/24 Fast Delivery
100% Customer Satisfaction