epin satışı, pubg uc satışı, pubg id yükleme, pvp serverlar, pvp server epin, valorant rp , riot point, knight cash satışları

lol rp, valorant vp, pubg id yükleme, pubg uc, pubg mobile uc, pubg uc satın al

PUBG Mobile Tüm Araçlar: Kullanmak için İpuçları ve Püf Noktaları

PUBG Mobile Tüm Araçlar: Kullanmak için İpuçları ve Püf Noktaları

PUBG Mobile veya Battleground Mobile oyunlarında arabalar veya araçlar en önemli şeylerdendir. Bunun nedeni Battle Royale'deki haritaların geniş olması ve bir yerden bir yere düşman tarafından fark edilmeden ulaşmak için araçlar avantaj sağlayabiliyor olmasıdır. Araçlar kapsama alanı sağlar ve çoğu zaman bir oyuncuyu açık alanda koşan bir oyuncudan daha güvenli bir şekilde bir yerden diğerine taşır. Ancak oyunda çok sayıda araç var ve eğer bir oyuncu bunları bilmiyorsa, bir noktada 2-3 farklı araç olabileceğinden doğru aracı seçmesi zor olabilir ve kafası karışabilir. Bu nedenle, burada PUBG Mobile’da bulunan tüm araçlar için eksiksiz bir kılavuz bulunmaktadır.

 

 

1. UAZ

UAZ diğer araçlar arasında en zorlu olanıdır. Bu arabanın üç çeşidi var, biri iyi bir çatıya sahip UAZ, diğeri açık çatıya sahip ve üçüncüsü daha az etkili bir çatıya sahiptir. Onu yok etmek zordur ve bu, kullanıcıya iyi bir koruma sağlar. Ayrıca oldukça katlanılabilir bir hıza sahip ve yanında dört oyuncu alabiliyor.

 

 

2. Tukshai

Tukshai üç koltuklu araç Sanhok haritasında oynayan oyuncular içindir. Ancak harita küçük olduğu için oyuncuların onu kullanma şansı pek olmuyor. Hızından bahsedecek olursak oyun içinde yer alan diğer araçlara göre daha azdır.

 

 

3. Jet Ski

Jet Ski münhasıran sularda seyahat için bir araçtır. Geniş nehirlerin kıyılarında bulunabilir. Seyahat edecek su kütleleri olan haritalarda bulunabilir. Ayrıca yanında iki oyuncu taşıyabilir ve diğer tüm araçlar arasında sudaki en hızlı araçtır.

 

 

4. PG-117

PG-117 uzun bir boyuta sahip teknedir. Örtüsü veya çatısı yoktur, bu nedenle bir düşman onu oyuncularla görürse ve iyi bir kapsamı varsa, oyuncular vurulabilir. Ancak araç yüksek HP'ye sahip olduğu için iyidir ve aracı yok etmek zordur. Su kütlelerinin kıyılarında bulunabilir. Üstelik suda dört oyuncuyu da taşıyabilir.

 

 

5. Canavar Kamyon

Canavar Kamyon ağır ve en zor olan araçtır. Sadece PUBG Mobile Livik haritası içindir. Bu aracı yok etmek zordur ve ayrıca iyi bir hıza sahiptir. Bir oyuncu onu yolda, arazide veya dağlarda kullanabilir. Bu kamyon herhangi bir arazi için en iyisidir.

 

 

6. Motosiklet

Motosiklet PUBG Mobile’ın en hızlı araçlarından biridir. İki kişilik ve tatmin edici bir hıza sahiptir. Bu araç kolayca yok edilebilir, ancak onu yok etmek için bir düşmanın onu ele geçirmesi gerekir.

Ayrıca motosikletin daha az canı var ve sürücünün arkasında oturan oyuncu bir veya iki özel silah dışında kullanamadığı silahları kullandığı için pek tercih edilmiyor. Bu araç PUBG Mobile’daki tüm haritalarda bulunabilir.

 

 

7. Mirado

Mirado, diğer arabalar arasında bir başka en hızlı araçtır. Bunun nedeni, Miramar'da mevcut olması ve Miramar'ın PUBG Mobil’daki en büyük harita olması olabilir. Bu araç iyi bir HP'ye sahip olduğu için yok edilmesi zor ama aynı zamanda bir kusuru da var. Kusur şu ki, arazide daha hızlı koşamaz, ancak yolda bir canavardır. Bu araba, çatısı olmadığı için kafaya fazla bir koruma sağlayamıyor.

 

 

8. Mini Otobüs

Mini Otobüs, yalnızca Miramar oyuncuları içindir. Bu güzel küçük otobüs, yanında altı oyuncu taşıyabilir, ancak sadece dört oyuncu bir kadro oluşturabilir. Bu yüzden, belki iki ekstra koltuk, düşmanları rahatlatmak içindir. Daha az hızlı ama makul HP'ye sahip bir otobüstür. Orada dengesini kaybedebileceği için kesinlikle off-road sürüşler için değildir.

 

 

9. Buggy

Buggy, çatı tarafından açılan ve sadece iki oyuncu taşıyabilen bir araçtır. Araç yolun yakınında bulunabilir, bu nedenle oyuncuların bir yolun yakınında koşarken aramaları önerilir.

Ayrıca, Buggy tüm araçlar arasında en popüler olanıdır ve herhangi bir PUBG Mobile haritasında bulunabilir. Ayrıca, Buggy birkaç mermiyle yok edilebilir, ancak makul bir hızı vardır. Bu yüzden onu yakalamak zordur.

 

 

10. Scooter

Scooter, iki kişilik bir araçtır ve oyunda bulunan motosikletlerden daha az hıza sahiptir. Daha az HP'ye sahiptir, ancak yolda olduğu kadar arazide de kullanılabilir. Yolda, arazide olduğundan çok daha iyidir.

 

 

11. Dacia

Dacia, oyunda bir başka en popüler araçtır. Hemen hemen her oyuncu Dacia'yı küçük ve iyi bir hıza sahip olduğu için tercih ediyor. Dacia dört koltuklu ve tavanı kapalıdır. Bir UAZ'a kıyasla onu yok etmek daha az cephane gerektirir. Ancak, zorlu araba UAZ'dan daha hızlıdır. Ayrıca, bir Dacia'nın arazide kullanımı biraz zordur, ancak yolda bir UAZ'dan daha hızlı çalışır.

 

 

12. Coupe RB

Coupe RB diğerleri arasında en kötü araç olarak kabul edilebilir. Ancak, mavi bölge oyuncunun hemen arkasında olduğunda faydalı olabilir. Bu araba, UAZ veya Dacia'dan daha az hıza ve daha az HP'ye sahiptir. Sadece iki oyuncu taşıyabilir. Ayrıca, bu arabanın bazı hataları vardır. Ancak, bu araba arazide kullanımı biraz zor olduğundan, bu araba bazen oyuncuları düşmanlara karşı savunmasız hale getirir.

 

 

13. Sepetli Motosiklet

PUBG Mobile orijinali gibi bir motosiklettir, ancak bu araçta 3. kişi için yer var. Yani, bu üç kişilik bir motosiklet ve bir takımın üç üyesi üzerine oturabilir.

Ayrıca oyuncuların çoğu, kendisine bağlı üçüncü koltuk nedeniyle kontrol edilmesi zor olduğu için bu bisikletten nefret ediyor.

 

 

14. Pickup

Bir oyuncu diğer birçok araç arasında iyi bir arazi aracını bulamazsa, oyuncuları memnun etmek için Pickup'lar vardır. Oyunda üç kamyonet var.

Kamyonetler, arazi sürüşleri için en iyi kamyonlardır. En iyi hızına orada ulaşabilir, ancak yolda o kadar hızlı değildir. Ayrıca, düşmanlar bu kamyonları tespit ederse, diğerlerine göre daha az HP'ye sahip oldukları için onları yok edebilirler.

 

 

 

15. Rony

Rony kamyon off-road için en iyilerinden biridir. Bu model sadece Shanhok'ta bulunabilir ve yanında dört oyuncu alabilir.

 

 

Menü