Profesyonel League of Legends'ta "Orman Ortası" Prio Nedir?

Profesyonel League of Legends'ta "Orman Ortası" Prio Nedir?

Professional League of Legends, dereceli oyunlardan çok farklı oynanır. Aslında, en yüksek dereceli oyunlarla karşılaştırıldığında, profesyonellerin belirli durumları nasıl ele aldığı konusunda büyük bir fark vardır. Bu ideal olarak, tekli sıralı maçlarda mevcut olmayan beş kişilik bir iletişimden kaynaklanmaktadır.

Koridor öncelikleri, profesyonel League of Legends oyununda çok önemli bir rol oynar ve ormancının rolü de aynı şekilde ele alınmasında etkilidir. Her takım mümkün olduğunca erken kazanmak istediği bir kulvar arar. Bu daha sonra diğer şeritlere fayda sağlar, böylece tarafın oyunu kartopu yapmasına izin verir.

Bu fikirden ortaya çıkan en kritik kavramlardan biri, çoğu profesyonel ekibin takımın geri kalanını etkinleştirmek için kullandığı ormanın ortasındaki priodur.

 

 

Profesyonel League of Legends'ta Uygun Orman Ortası Prio Eksikliği, Herhangi Bir Takım için Kıyameti Büyütür

League of Legends içindeki orta koridor, diğer tüm koridorlar arasında açık ara en etkili olanıdır. Çünkü profesyonel oyuncuların oynamayı sevme şekli rotasyonlardan geçer.

Hiçbir profesyonel orta koridor oyuncusu, kesinlikle bir kayba yol açacağından, orta minyon kesmek için 30 dakika harcamayacaktır. Bunun nedeni, alt koridorun veya üst koridorun unutulmaya yüz tutacağı ve çoğu durumda kurtarılamayan önemli altın ve deneyim farkına yol açacağıdır.

League of Legends'daki profesyonel oyuncular, bir tür minyon avantajı olduğu anda düşman şeridine dalmak için ışınlanmaları çok etkili bir şekilde kullanırlar. MAD Lions ve FPX gibi takımlar, alt koridorun minyon dalgasını düşman kulesine çarpacağı yerde bunu çok yapıyor.

Bu olur olmaz, ormancılar arkadan dalarlar, ardından orta koridordan ve üst koridordan bir ışınlanırlar. Ancak bunu yapmak için orta şeritte erken bir avantaj elde etmek son derece hayati önem taşıyor.

Bu nedenle League of Legends'taki müttefik ormancı, orta koridor oyuncusunun mümkün olduğunca çok öldürme elde etmesine yardımcı olmak için fırsatlar arayacaktır. Müttefik desteği bile arada bir katılabilir ve garantili bir öldürme sağlamak için düşman orta koridoruna dalabilir.

Bu gibi durumlarda, müttefik orta koridor oyuncusu altın biriktirmeye, üsse geri ışınlanmaya ve düşmana karşı seviye avantajı ile geri dönmeye devam edecektir. Buradaki fikir, oyun ilerledikçe altın avantajı oluşturmaya devam etmek için büyük takım kavgaları yerine çatışmalara odaklanmaktır.

 

 

Prio Avantajı

Genellikle takımlar, herhangi bir ölümü önlemek için diğer şeritlerin mümkün olduğunca güvenli bir şekilde oynayacakları şekilde iletişim kurar. Ormanın ortasındaki prio bir avantaj kazanana kadar dayanacaklar ve orta koridor altıncı seviyeye ulaştığında dolaşıma başlayacaklar.

Ryze ve Twisted Fate gibi şampiyonların muazzam popülaritesinin ardındaki sebep budur. Ultileri, her iki dakikada bir diğer şeritlere baskı yapmaya devam etmelerini sağlar.

Ormanın ortasındaki prionun her zaman orta koridor oyuncusunun kazanması veya öldürmesi gerektiği anlamına gelmediğini anlamak önemlidir. Aynı zamanda orta koridor ve orman ikilisinin seviyeleri ve deneyimleriyle yan koridorlara koyabilecekleri baskı anlamına da geliyor.

League of Legends içindeki diğer şeritler için açıklıklar oluşturmak için çok fazla özgürlük verir. Ancak, sahip olduğu risk nedeniyle profesyonel oyunlarda çok iyi çalışır ve dereceli oyunlarda pek işe yaramaz.

Dalışlar hesaplanmazsa, League of Legends'daki ormanın ortasındaki prio'nun başarısız olabileceğini ve düşman üst koridor oyuncusuna veya alt koridora iki veya üç kat öldürmenin felakete yol açabileceğini unutmamak çok önemlidir. Zamanlama, aynı zamanda çok karmaşık konumlandırma bilgisi ile mükemmel olmalıdır. Ancak profesyonel oyuncular bu zamanlamaları uygularlar ve bu dalışları çok düzgün bir şekilde yaparlar.

 

Secure and Encrypted Shopping
7/24 Fast Delivery
100% Customer Satisfaction